Kategorija: Bez tēmas

Sveicieni Ziemassvētkus gaidot


Latvijas Valsts svētku priekšvakarā

Latvijas Valsts svētku priekšvakarā Alūksnes novada pašvaldība bija sarūpējusi patīkamu pārsteigumu Alūksnes novada mediķiem, pateicoties par viņu līdzšinējo darbu ar Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestra muzikālu sveicienu, dāvinot tortes un kliņģerus ģimenes ārstu praksēm, mediķiem Alūksnes Primārās veselības aprūpes centrā un Alūksnes slimnīcā. Alūksnes Mūzikas skolas pūšaminstrumentu spēles izglītības programmas skolotājs un orķestra diriģents Sandors Līviņš un Mūzikas skolas audzēkņi pateicas visiem mediķiem, kas pašaizliedzīgi iestājas par līdzcilvēku veselību. Pilnu aprakstu un fotogrāfijas lūdzam skatīt lapā aluksniesiem.lv


Kad valsts svētki ir arī tavējie svētkiKlavieru skolotāja Inita Lemba muzicē Leģendu nakts 2021 pasākumā

Lepojamies ar Alūksnes Mūzikas skolas klavierspēles izglītības programmas vadītājas un pedagoģes Initas Lembas atsaukšanos Alūksnes Muzeja aicinājumam spēlēt uz restaurētā muzeja instrumenta un atskaņot mūziku, kas vēsturiski dziļi saistīta ar muižas pils saimnieka ģimeni. Vairāk lasi https://www.facebook.com/aluksne.museum/posts/3266776596877831


Alūksnes Mūzikas skolas darbs no 2021.gada 21.oktobra valdības noteiktajā mājsēdē

No 2021.gada 25.oktobra līdz 29.oktobrim tiek pagarinātas skolēnu brīvdienas profesionālās ievirzes izglītības programmās. Mācības atsāksies 2021.gada 1.novembrī ATTĀLINĀTI no 1.-9.* klasei.

Interešu izglītības programmās mācību procesa norise klātienē tiek pārtraukta no 2021.gada 21.oktobra līdz 14.novembrim.

Alūksnes Mūzikas skolas administrācija

Sargiet sevi un savus apkārtējos cilvēkus, esiet veseli un atbildīgi!


Mācību nodarbību norise ārkārtas situācijas laikā no 2021.gada 11.oktobra

Uzsākot ārkārtas stāvokli no 2021.gada 11.oktobra uz trim mēnešiem, mācību process Alūksnes Mūzikas skolā notiks  klātienē (tikai individuālās stundas un kolektīvi vienas mājsaimniecības bērniem (pēc iespējām)) un attālināti (grupu stundas). Izglītojamajam klātienes stundām jāuzrāda sertifikāts (papīra vai digitālā formā) par izslimošanu, par pabeigtu vakcinācijas procesu vai apliecinājums (papīra vai digitālā formā) par negatīvu Covid-19 testa rezultātu.

Laikā no 11.oktobra līdz 15.oktobrim notiks grupu stundu pārkārtošana – apzinot un plānojot iespējamo darbu klātienē grupās izglītojamajiem, kas vienā vispārizglītojošā skolā mācās vienā klasē. Tāpēc izglītojamajiem tiks veidots jauns nodarbību saraksts, lai citi varētu paspēt uz attālinātām nodarbībām atrasties mājās pie digitālām tehnoloģijām.

Interešu izglītības- sagatavošanas klases mūzikas mācības grupas nodarbības varēs tikt organizētas tikai pēc vecāku piekrišanas nodarbībām ārpus telpām. Interešu izglītības individuālās nodarbības turpina notikt klātienē, valkājot sejas masku (izglītojamie līdz 7 gadu vecumam atbrīvoti no masku valkāšanas).

Šāda mūsu mācību darbības pārkārtošana ārkārtas situācijai notiks balstoties uz Alūksnes Mūzikas skolas direktores rīkojuma pamata.


Skan jaunais baritona saksofons Yamaha

Jaunais mācību gads Alūksnes Mūzikas skolā ienesis vēl kādu patīkamu veiksmi – pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Mūzikas izglītības iestāžu materiāli tehniskās bāzes uzlabošana” kārtējā projektu konkursā saņemtajam atbalstam, skolai iegādāts jauns YAMAHA firmas  baritonsaksofons. Piešķirtais finansējums no VKKF EUR 3000, –  Kopējās projekta izmaksas sastādīja EUR 4859,- , no kurām pārējā daļa tika līdzfinansēta no mūzikas skolas audzēkņu vecāku veiktajām iemaksām.

Jauniegūtais instruments ir papildinājis pūtēju orķestra saksofonu grupu skanējumu ar savu spēcīgo toni un krāsainību. Ceturtās saksofona klases audzēknis Timo Trimalnieks kopā ar pedagogu Sandoru Līviņu atzīst, ka baritonsaksofons ir skanīgs un baudāms spēlēšanai. Instruments ir divpusēju mūziķa darbību pieprasošs mehānisms – no ārpuses ļoti gribētos saglabāt tā rūpniecisko spozmi un dzirkstījošo metāla spīduma svētku izskatu, taču no iekšpuses instruments ir rūpīgi “jāievalkā” – jāiespēlē, jāpadara par savējo katra tā skaņas nianse un saksofonistam ar instrumentu pilnīgi “jāsaaug un jāsadraudzējas”.

Projekta  autore, skolas direktore Gunta BOŠA ir pateicīga mūsu lieliskajam sadarbības partnerim – Valsts Kultūrkapitāla fondam par sniegto atbalstu un tic tam, ka šo lielisko piedzīvojumu skaņu un mūzikas pasaulē baritonsaksofons sagādās ne vienam vien Alūksnes Mūzikas skolas audzēknim un klausītājam.


Vidzemes Talanti Latvijai 2021

Alūksnes Mūzikas skolas audzēkņi Ernests Ervīns Dovgāns, tikko uzsāktā mācību gada 7.sitaminstrumentu klase un Haralds Dauškans, 4.sitaminstrumentu klase, 25.augustā Vidzemes koncertzālē Cēsis apliecināja visas vasaras darbu, piedaloties šī gada konkursa “Vidzemes Talanti Latvijai 2021” mēģinājumā ar Vidzemes kamerorķestri. Audzēkņu skolotāji Mārcis Kalniņš un Inita Lemba apliecināja. ka mēģinājums izdevies teicami, skaņdarbu sarežģītības dēļ pat liekot nopietni pasvīst Vidzemes kamerorķestra mūziķiem!

Svētdien, 29.augustā Alūksnes Mūzikas skola bija lepna klausīties mūsu talantīgos skolas audzēkņus Ernestu un Haraldu kopā ar citiem jaunajiem mūziķiem no Cēsu, Dzērbenes, Limbažu, Madonas, Rūjienas, Staiceles, Strenču, Valkas un Valmieras mūzikas skolām Vidzemes Talanti Latvijai 2021″ konkursa noslēguma koncertā. Pie Vidzemes kamerorķestra diriģenta pults Andris Veismanis, skaņdarbu pārlikumus un transkripcijas kamerorķestrim veidoja komponists un Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas pedagogs Andris Riekstiņš. Konkurss, kas pulcē talantīgākos mūzikas skolu audzēkņus no Vidzemes, šogad svinēja savu 10. – jubilejas gadskārtu!


Virtuālais Latvijas Pūtēju orķestru sveiciens svētkos!

Latvijas Virtuālais pūtēju orķestris kopā ar grupas PĒRKONS mūziķiem ierakstījuši muzikālu sveicienu Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienā. Jura Kulakova dziesmas GANDRĪZ TAUTASDZIESMA, ko pūtēju orķestrim aranžējis Raitis Rērihs, video ieraksta tapšanā piedalījušies 29 Latvijas pūtēju orķestru mūziķi. To vidū arī Alūksnes Mūzikas skolas audzēkņi, pedagogi un absolventi – Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestra dalībnieki.

https://www.facebook.com/108961000827989/videos/2924348071175884