Ritms ir jebkuras muzicēšanas pamatā. Ritms ir tas pamats, kas organizē skaņas tādā struktūrā jeb sistēmā, ko mēs esam gatavi saukt par mūziku. Ritms sastopams visur – kosmosā, dabā, mūsos. Ritma esamība rada stabilitātes un drošības sajūtu.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              (Bārdiņš S. Improvizācija – izaicinājums profesionālajai mūzikas izglītībai /

                                                                                                                                                                       Fonds Mūzikas darbnīca, 2013, 10)

  • Alūksnes Mūzikas skolā Sitaminstrumentu spēles klase ir viena no jaunākajām izglītības programmām, kas izveidota 2013./2014. mācību gadā.
  • Par sitaminstrumentu spēles skolotāju strādā Alūksnes Mūzikas skolas absolvents Mārcis Kalniņš.
  • Īsā laikā sitaminstrumentu spēles audzēkņi ir kļuvuši par gaidītiem un neiztrūkstošiem skolas, pilsētas un novada kultūras pasākumu dalībniekiem.
  • Uzrādīti labi rezultāti Latvijas profesionālās ievirzes izglītības iestāžu izglītības programmas Sitaminstrumentu spēle valsts konkursa finālā 2014./2015. mācību gadā.
  • Uzteicama dalība Latvijas talantu konkursā Ineses Galantes talanti, ikgadējā Latvijas mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkursā, vieglās un džeza mūzikas ansambļu konkursā Rojas ritmi, Latvijas izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo kolektīvu un popgrupu festivālā – konkursā No baroka līdz rokam, Starptautiskajā Ziemeļlatvijas un Dienvidigaunijas instrumentālo ansambļu spēles festivālā J. Cimzes Valkas Mūzikas skolā, konkursā – koncertu ciklā Talants Latvijai , Starptautiskajā jauno mūziķu konkursā Siguldā un citur, neizpaliekot bez godalgotām vietām.
  • Sitaminstrumentu spēles apmācība novadā guvusi strauju popularitāti.