Kategorijas: Pasākumi

Izsludinām Uzņemšanas nedēļu!

*Iesnieguma formu var saņemt mūzikas skolas lietvedībā vai lejupielādēt ŠEIT: Iesniegums_Uzņemšana_2020


Uzņemšana 2020./2021. mācību gadam

Lejupielādēt ŠEIT: Iesniegums_Uzņemšana


INFORMĀCIJA audzēkņiem un vecākiem!

Ņemot vērā Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojumu „Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” (https://likumi.lv/ta/id/313191) par izglītības iestāžu darbības pārtraukšanu, arī profesionālās ievirzes izglītības iestādēs mācību process klātienē tiek pārtraukts pilnībā līdz 2020. gada 14. aprīlim.

Ar 23.martu mācību process tiks organizēts attālināti!!! Tāpēc lūgums vecākiem telefoniski sazināties ar savu bērnu instrumentu spēles un mūzikas teorijas pedagogiem un vienoties par mācību procesu norisi.

Ceram, ka šajos apstākļos gūsim jaunu pieredzi, kas nākotnē palīdzēs vieglāk rast risinājumus nestandarta situācijā:)

Uz sadarbību un sapratni!

Alūksnes Mūzikas skolas vadība

 


Starptautiskie Mūzikas un mākslas svētki Valmierā

Trešdien, 11. martā Valmierā, Mūzikas skolas “Universum” Lielajā zālē notika Starptautiskie Mūzikas un mākslas svētki, kuros piedalījās 124 jaunie mūziķi no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas mūzikas skolām. Svētkos bija iespēja dzirdēt mūziku no baroka laikmeta līdz pat mūsdienām. Dalībnieki ne tikai muzicēja, bet arī iesniedza sevis radītus zīmējumus, kurus priekšnesuma laikā rādīja skatuves lielajā ekrānā.

Priecājamies par Alūksnes Mūzikas skolas klavierspēles klases  audzēkņu Milanas Vasakovas un Ances Poļakas dalību Mūzikas un mākslas svētkos un gūto radošo pieredzi. Pateicamies skolotājai Lāsmai Cunskai.


Alūksnes Mūzikas skolas koklētāju ansambļa dalība koncertā

28. februārī Saulkrastu kultūras namā “Zvejniekciems” notika Vidzemes koklētāju kopmēģinājums, kurš vakarā noslēdzās ar kokļu mūzikas koncertu festivāla “Koklē vēju vanadziņš” ietvaros. Šis bija otrais koncerts no cikla, lai ieskandinātu XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koprepertuāru. Tajā piedalījās ap 120 koklētājiem no 16 Vidzemes un Latgales pilsētām, arī Alūksnes Mūzikas skolas jaunāko klašu koklētāju ansamblis.

Programmā izskanēja Viļņa Salaka, Raimonda Tigula, Edgara Lipora un citu latviešu komponistu skaņdarbi, kas komponēti speciāli šovasar notiekošajiem Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Diriģentes: Valda Bagāta, Iveta Tauriņa, Teiksma Jansone, Biruta Deruma, Ieva Mežgaile, Anda Eglīte un Kristīne Dmitrijeva. Koncertu organizēja Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Saulkrastu kultūras centru.

Pateicamies audzēknēm un skolotājai Ingai Kalniņai par ieguldīto darbu repertuāra sagatavošanā. Paldies vecākiem par atbalstu!


Latvijas Simtgades jauniešu simfoniskais orķestris

http://www.simtgadesorkestris.lv/

VSIA “Latvijas Koncerti” aicina mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu stīgu instrumentu, pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu audzēkņus piedalīties atlases konkursā, lai kļūtu par daļu no Latvijas Simtgades jauniešu simfoniskā orķestra sastāva. Orķestris spēlēs diriģenta Aināra Rubiķa vadībā 31. jūlijā Dzintaru koncertzālē kopā ar pasaulslaveniem, Latvijā dzimušiem mūziķiem.

Pieteikumu iesniegšanas termiņš līdz – 2020.gada 5. februārim plkst. 12.00.
Atlases konkurss notiks Spīķeru koncertzālē no 11. līdz 13. februārim.
Konkursantu vecums no 13 līdz 20 gadiem. Jaunieši, kas 2019. gadā spēlēja Latvijas Simtgades jauniešu orķestra sastāvā, tiks uzņemti orķestrī ārpus atlases konkursa.

Meistarklašu nedēļa notiks no 23. līdz 30. jūlijam diriģenta Aināra Rubiķa vadībā Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolā. Savukārt Latvijas Simtgades jauniešu orķestra mēģinājumi sāksies 7. martā.

Informācija: konkurss@latvijaskoncerti.lv vai pa tālruni 67205495.

 


Koncerts “Rotaļlietu simfonija”

2019. gada 16. decembrī Rīgā, Lielajā Ģildē notika Arkādija Fomina projekts – Ziemassvētku labdarības koncerts “Rotaļlietu simfonija”. Tajā muzicēja arī Alūksnes Mūzikas skolas vijoļspēles klases audzēkne Klaudija Kļava – Būmane.

Leopolda Mocarta “Bērnu simfonija” ASV ir pazīstama ar nosaukumu “Rotaļlietu simfonija”. Tas ir jautrs skaņdarbs, kura atskaņojumā kopā ar profesionāliem mūziķiem var piedalīties arī klausītāji – gan pieaugušie, gan bērni.

Savulaik bijušajam rīdziniekam, izcilam vijolniekam, diriģentam un pedagogam Arkādijam Fominam 1987. gadā, atrodoties Amerikas Savienotajās Valstīs, radās brīnumaina ideja – kopā ar saviem studentiem atskaņot Volfganga Amadeja Mocarta tēva Leopolda Mocarta simfoniju labdarības koncertā. Kopš tā laika ideja kļuva par unikālu tradīciju.

Šajos koncertos skan ne tikai “Rotaļlietu simfonija”, bet dažādi skaņdarbi, kurus atskaņo gan jau atzītas, gan tikko uzlekušas mūzikas zvaigznes. Taču pats svarīgākais – tie ir labdarības koncerti ar ielūgumiem. Katram klausītājam ir jāatnes uz koncertzāli kāda rotaļlieta – domāta bērniem, kuri citādi nevarētu saņemt dāvanu no Ziemassvētku vecīša.

Ik gadu Dalasā notiek Ziemassvētku koncerti, kuri tā arī tiek dēvēti – par Rotaļlietu simfoniju. 2004.gadā simfonija tika atskaņota pat Linkolna centrā Ņujorkā. Pateicoties Hermaņa Brauna fondam, Rotaļlietu simfonija skan arī Latvijas pilsētās. Notikušajos koncertos ir savāktas un uzdāvinātas ap 14000 rotaļlietas bērniem palīgskolās, internātskolās un rehabilitācijas centros.

Pateicamies par sadarbību Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas kamerorķestrim “Armonico”, mākslinieciskajam vadītājam un diriģentam Normundam Dreģim.


Konkursa – koncertcikla “Talants Latvijai” 29. sezonas atklāšanas koncerts

2019. gada 15. decembrī Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē notika Konkursa – koncertcikla “Talants Latvijai” 29. sezonas atklāšanas koncerts “Verba Novum”, kurā piedalījās Konkursa – koncertcikla “Talants Latvijai” 2018./2019. gada sezonas konkursa pirmo vietu laureāti. Starp tiem arī Alūksnes Mūzikas skolas audzēkņi Klaudija Kļava – Būmane /vijole/ un Deivids Struckis /eifonijs/. Jaunajiem solistiem bija iespēja muzicēt kopā ar Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas orķestri “Armonico” diriģenta Normunda Dreģa vadībā.

Iepriekšējais mācību gads bijis patiesi veiksmīgs, jo Alūksne Mūzikas skola Konkursā – koncertciklā “Talants Latvijai” bija rezultatīvākā starp Latvijas reģionu skolām un ieguva Latvijas Bērnu fonda piešķirto Arnolda Skrides balvu, kura tika pasniegta jau devīto reizi.

Priecājamies, ka audzēkņiem ir iespēja bagātināt savu radošo pieredzi un profesionāli pilnveidot savas prasmes. Paldies skolotājiem Inesei Petrikalnei un Zigmāram Krūmiņam, koncertmeistarēm Ilzei Kangsepai un Aivai Grosai par darbu. Pateicamies vecākiem par atbalstu.


Koncertu ciklā “Ceļā uz Ziemassvētkiem” muzicē vecāko klašu audzēkņi!

Pirmdien, 16. decembrī plkst. 17:30 Alūksnes Ceļu pārvaldes zālē notika noslēdzošais cikla “Ceļā uz Ziemassvētkiem” koncerts, kurā muzicēja Alūksnes Mūzikas skolas vecāko klašu audzēkņi un pedagogi. Ieeja pasākumā brīva.


Koncertu cikla “Ceļā uz Ziemassvētkiem” otrais koncerts!

Ceturtdien, 12. decembrī plkst. 17.30 Alūksnes Ceļu pārvaldes zālē notika Alūksnes Mūzikas skolas vidējo klašu audzēkņu un pedagogu koncerts no cikla “Ceļā uz Ziemassvētkiem”. Šis ir jau otrais no pavisam trīs cikla koncertiem. Ieeja pasākumā brīva.