Mēnesis: 2021. gada septembris

Skan jaunais baritona saksofons Yamaha

Jaunais mācību gads Alūksnes Mūzikas skolā ienesis vēl kādu patīkamu veiksmi – pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Mūzikas izglītības iestāžu materiāli tehniskās bāzes uzlabošana” kārtējā projektu konkursā saņemtajam atbalstam, skolai iegādāts jauns YAMAHA firmas  baritonsaksofons. Piešķirtais finansējums no VKKF EUR 3000, –  Kopējās projekta izmaksas sastādīja EUR 4859,- , no kurām pārējā daļa tika līdzfinansēta no mūzikas skolas audzēkņu vecāku veiktajām iemaksām.

Jauniegūtais instruments ir papildinājis pūtēju orķestra saksofonu grupu skanējumu ar savu spēcīgo toni un krāsainību. Ceturtās saksofona klases audzēknis Timo Trimalnieks kopā ar pedagogu Sandoru Līviņu atzīst, ka baritonsaksofons ir skanīgs un baudāms spēlēšanai. Instruments ir divpusēju mūziķa darbību pieprasošs mehānisms – no ārpuses ļoti gribētos saglabāt tā rūpniecisko spozmi un dzirkstījošo metāla spīduma svētku izskatu, taču no iekšpuses instruments ir rūpīgi “jāievalkā” – jāiespēlē, jāpadara par savējo katra tā skaņas nianse un saksofonistam ar instrumentu pilnīgi “jāsaaug un jāsadraudzējas”.

Projekta  autore, skolas direktore Gunta BOŠA ir pateicīga mūsu lieliskajam sadarbības partnerim – Valsts Kultūrkapitāla fondam par sniegto atbalstu un tic tam, ka šo lielisko piedzīvojumu skaņu un mūzikas pasaulē baritonsaksofons sagādās ne vienam vien Alūksnes Mūzikas skolas audzēknim un klausītājam.


Vidzemes Talanti Latvijai 2021

Alūksnes Mūzikas skolas audzēkņi Ernests Ervīns Dovgāns, tikko uzsāktā mācību gada 7.sitaminstrumentu klase un Haralds Dauškans, 4.sitaminstrumentu klase, 25.augustā Vidzemes koncertzālē Cēsis apliecināja visas vasaras darbu, piedaloties šī gada konkursa “Vidzemes Talanti Latvijai 2021” mēģinājumā ar Vidzemes kamerorķestri. Audzēkņu skolotāji Mārcis Kalniņš un Inita Lemba apliecināja. ka mēģinājums izdevies teicami, skaņdarbu sarežģītības dēļ pat liekot nopietni pasvīst Vidzemes kamerorķestra mūziķiem!

Svētdien, 29.augustā Alūksnes Mūzikas skola bija lepna klausīties mūsu talantīgos skolas audzēkņus Ernestu un Haraldu kopā ar citiem jaunajiem mūziķiem no Cēsu, Dzērbenes, Limbažu, Madonas, Rūjienas, Staiceles, Strenču, Valkas un Valmieras mūzikas skolām Vidzemes Talanti Latvijai 2021″ konkursa noslēguma koncertā. Pie Vidzemes kamerorķestra diriģenta pults Andris Veismanis, skaņdarbu pārlikumus un transkripcijas kamerorķestrim veidoja komponists un Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas pedagogs Andris Riekstiņš. Konkurss, kas pulcē talantīgākos mūzikas skolu audzēkņus no Vidzemes, šogad svinēja savu 10. – jubilejas gadskārtu!