28. aprīlī Koncertzāles “Cēsis” Lielajā zālē izskanēja komponista, vijolnieka un Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas pedagoga Andra Riekstiņa jubilejas koncerts.

A.Riekstiņš pasniedz vijoļspēli, aranžēšanu un kompozīciju, ir orķestra tradīcijas turpinātājs, jo vada kamerorķestri, stīgu kvartetu un iekļaujas mūzikas skolu kamerorķestru kustībā. Pedagogs ir bijis arī apvienotā orķestra virsdiriģents Skolēnu Dziesmu svētkos. A.Riekstiņš veido aranžijas un raksta oriģinālmūziku, bez kuras nav iedomājama Cēsu Mūzikas vidusskolas un Cēsu pilsētas muzikāli radošā dzīve daudzu gadu garumā.

Ikvienam interesentam klātienē bija iespēja izbaudīt koncertu – svētkus ar daudzveidīgu programmu. Koncertā izskanēja Andra Riekstiņa komponētie skaņdarbi, un kopā ar jubilāru tos atskaņoja Jubilejas simfoniskais orķestris (diriģents Andris Riekstiņš), Vidzemes kamerorķestris (diriģents Andris Veismanis), Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas koris (diriģente Iveta Lapiņa) un solisti – Ventis Zilberts, Leons Veldre, Dace Balode, Melissa Takanbekova, Gabriels Zavadskis, Jānis Jansons un Jana Karabeļņikova.

Koncertu finansiāli atbalstīja Valsts kultūrkapitāla fonds.

Mūsu Alūksnes Mūzikas skolas sitaminstrumentu spēles klases audzēkņi Haralds Dauškans (4.klase) un Ernests Ervīns Dovgāns (7.* klase) ar savu skolotāju, Alūksnes Mūzikas skolas sitaminstrumentu spēles pedagogu Mārci Kalniņu muzicēja Jubilejas simfoniskajā orķestrī.

Jubilejas orķestris mēģinājumā
Sitaminstrumentu grupā – mūsu pedagogs Mārcis Kalniņš
Pie diriģenta pults jubilārs Andris Riekstiņš
No kreisās – Ernests Edvīns Dovgāns, 7.klase, Haralds Dauškans, 4.klase, komponists, jubilārs Andris Riekstiņš, pedagogs Mārcis Kalniņš
Vidzemes koncertzāle “Cēsis”‘, iejūtamies mūziķu lomā. Visi foto no Ingas Dauškanes personīgā arhīva