Mēnesis: 2023. gada aprīlis

Tautasdziesma, daba un koklētājs…

Šī gada 16. aprīlī XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku koklētāju ansambļu repertuāra pārbaudes skati Rīgā, Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” veiksmīgi izturējušas arī mūsu skolas koklētājas – Līva SOLOVJOVA, Luīze RENCE, absolvente Dana BERKULE un kolektīva vadītāja Inga KALNIŅA, iegūstot II vietu savā grupā! Šajos Dziesmu svētkos koklētājas piedalīsies kopā ar Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas meitenēm, veidojot apvienoto koklētāju ansambli.

XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku lielkoncertam “Laika upe” gatavojas gandrīz 500 koklētāju, pārstāvot 68 kolektīvus. Tā kā kokles skanējums vienmēr ir skanējis līdzās tautasdziesmai, tad kokļu mūzikas lielkoncerta koncepcija  balstīta uz 3 pamatvērtībām – tautasdziesmu, dabu un koklētāju.

Lai krāšņi skan Alūksnes meiteņu kokles un lai viņām izdodas piedzīvot neatkārtojamo līdzpārdzīvojumu, emocionālo pacēlumu visaptverošajā apvienoto kokļu ansambļu lielkoncertā “Laika upe!”

Ceļā uz 150 gades Dziesmu svētkiem

Lepojamies ar Alūksnes Mūzikas skolas audzēkņiem, pedagogiem un absolventiem – E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestra dalībniekiem un viņu paveikto darbu garajās mēģinājumu stundās, kļūstot par XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku pilntiesīgiem dalībniekiem ar iegūto I vietu II grupā Vidzemes un Rīgas valstspilsētas pūtēju orķestru skatē Valmieras Kultūras centrā (01.04.2023.). Kolektīva mākslinieciskais vadītājs un diriģents, Alūksnes Mūzikas skolas pedagogs Sandors Saulvedis LĪVIŅŠ.

Foto no orķestra facebook lapas.