Mēnesis: 2020. gada janvāris

Latvijas Simtgades jauniešu simfoniskais orķestris

http://www.simtgadesorkestris.lv/

VSIA “Latvijas Koncerti” aicina mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu stīgu instrumentu, pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu audzēkņus piedalīties atlases konkursā, lai kļūtu par daļu no Latvijas Simtgades jauniešu simfoniskā orķestra sastāva. Orķestris spēlēs diriģenta Aināra Rubiķa vadībā 31. jūlijā Dzintaru koncertzālē kopā ar pasaulslaveniem, Latvijā dzimušiem mūziķiem.

Pieteikumu iesniegšanas termiņš līdz – 2020.gada 5. februārim plkst. 12.00.
Atlases konkurss notiks Spīķeru koncertzālē no 11. līdz 13. februārim.
Konkursantu vecums no 13 līdz 20 gadiem. Jaunieši, kas 2019. gadā spēlēja Latvijas Simtgades jauniešu orķestra sastāvā, tiks uzņemti orķestrī ārpus atlases konkursa.

Meistarklašu nedēļa notiks no 23. līdz 30. jūlijam diriģenta Aināra Rubiķa vadībā Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolā. Savukārt Latvijas Simtgades jauniešu orķestra mēģinājumi sāksies 7. martā.

Informācija: konkurss@latvijaskoncerti.lv vai pa tālruni 67205495.

 


Noslēdzies Jauno izpildītāju konkurss

No 23. līdz 26. janvārim Alūksnes Mūzikas skolas audzēkņi devās uz Rīgu, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, lai piedalītos XXV Latvijas mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkursā. Šogad tas veltīts komponista Ludviga van Bēthovena 250 gadu jubilejai. Sveicam audzēkņus Konstantīnu Sokuru (trompete), Haraldu DauškanuErnestu Ervīnu Dovgānu (sitaminstrumenti) ar veiksmīgu dalību konkursā. Pateicamies skolotājiem Uldim Mūrniekam, Mārcim Kalniņam, koncertmeistarēm Ritai Bogdanovai, Initai Čerbikovai par ieguldīto darbu! Paldies vecākiem par sniegto atbalstu!


Valsts konkurss Akordeona spēlē

24. janvārī Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā notika Latvijas profesionālās ievirzes mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmas Taustiņinstrumentu spēle – Akordeona spēle Valsts konkursa II kārta. Pateicamies audzēkņiem, skolotājam Alfam Kitlim un vecākiem par ieguldīto darbu un laiku!


Koncerts “Rotaļlietu simfonija”

2019. gada 16. decembrī Rīgā, Lielajā Ģildē notika Arkādija Fomina projekts – Ziemassvētku labdarības koncerts “Rotaļlietu simfonija”. Tajā muzicēja arī Alūksnes Mūzikas skolas vijoļspēles klases audzēkne Klaudija Kļava – Būmane.

Leopolda Mocarta “Bērnu simfonija” ASV ir pazīstama ar nosaukumu “Rotaļlietu simfonija”. Tas ir jautrs skaņdarbs, kura atskaņojumā kopā ar profesionāliem mūziķiem var piedalīties arī klausītāji – gan pieaugušie, gan bērni.

Savulaik bijušajam rīdziniekam, izcilam vijolniekam, diriģentam un pedagogam Arkādijam Fominam 1987. gadā, atrodoties Amerikas Savienotajās Valstīs, radās brīnumaina ideja – kopā ar saviem studentiem atskaņot Volfganga Amadeja Mocarta tēva Leopolda Mocarta simfoniju labdarības koncertā. Kopš tā laika ideja kļuva par unikālu tradīciju.

Šajos koncertos skan ne tikai “Rotaļlietu simfonija”, bet dažādi skaņdarbi, kurus atskaņo gan jau atzītas, gan tikko uzlekušas mūzikas zvaigznes. Taču pats svarīgākais – tie ir labdarības koncerti ar ielūgumiem. Katram klausītājam ir jāatnes uz koncertzāli kāda rotaļlieta – domāta bērniem, kuri citādi nevarētu saņemt dāvanu no Ziemassvētku vecīša.

Ik gadu Dalasā notiek Ziemassvētku koncerti, kuri tā arī tiek dēvēti – par Rotaļlietu simfoniju. 2004.gadā simfonija tika atskaņota pat Linkolna centrā Ņujorkā. Pateicoties Hermaņa Brauna fondam, Rotaļlietu simfonija skan arī Latvijas pilsētās. Notikušajos koncertos ir savāktas un uzdāvinātas ap 14000 rotaļlietas bērniem palīgskolās, internātskolās un rehabilitācijas centros.

Pateicamies par sadarbību Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas kamerorķestrim “Armonico”, mākslinieciskajam vadītājam un diriģentam Normundam Dreģim.


Konkursa – koncertcikla “Talants Latvijai” 29. sezonas atklāšanas koncerts

2019. gada 15. decembrī Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē notika Konkursa – koncertcikla “Talants Latvijai” 29. sezonas atklāšanas koncerts “Verba Novum”, kurā piedalījās Konkursa – koncertcikla “Talants Latvijai” 2018./2019. gada sezonas konkursa pirmo vietu laureāti. Starp tiem arī Alūksnes Mūzikas skolas audzēkņi Klaudija Kļava – Būmane /vijole/ un Deivids Struckis /eifonijs/. Jaunajiem solistiem bija iespēja muzicēt kopā ar Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas orķestri “Armonico” diriģenta Normunda Dreģa vadībā.

Iepriekšējais mācību gads bijis patiesi veiksmīgs, jo Alūksne Mūzikas skola Konkursā – koncertciklā “Talants Latvijai” bija rezultatīvākā starp Latvijas reģionu skolām un ieguva Latvijas Bērnu fonda piešķirto Arnolda Skrides balvu, kura tika pasniegta jau devīto reizi.

Priecājamies, ka audzēkņiem ir iespēja bagātināt savu radošo pieredzi un profesionāli pilnveidot savas prasmes. Paldies skolotājiem Inesei Petrikalnei un Zigmāram Krūmiņam, koncertmeistarēm Ilzei Kangsepai un Aivai Grosai par darbu. Pateicamies vecākiem par atbalstu.